Müller Elektronik

Strona główna » TANK – Control III

TANK – Control III

TANK-Control III to system do monitorowania ilości cieczy w zbiorniku oraz sterowania jej obiegami. Sterowanie zaworami umożliwia integrację w regulację mieszadeł, cykle płukania oraz transport cieczy między zbiornikami opryskiwacza. Można wykorzystać do  2 czujników poziomu TANK-Control do pomiaru ilości cieczy zarówno w zbiorniku głównym jak i zbiorniku wody czystej.
Istnieje możliwość automatycznego napełniania zbiornika do żądanej wartości.

TANK-Control III  jest częścią SPRAYER-Controller ale również może być wykorzystany jako oddzielny system monitorowania cieczy w zbiorniku.
Terminal TANK-Control III posiada klasę ochrony IP69 (zgodnie z DIN EN 60529).  Posiada kolorowy wyświetlacz 4,3″ z wysokim kontrastem ułatwiający pracę na zewnątrz.

Wszystkie informacje z maszyny oraz systemu Tank-Control są łatwo dostępne. Tym samym przy napełnianiu zbiornika można odczytać nie tylko jego aktualny poziom napełnienia, ale również określić na jaką powierzchnię ta ilość cieczy wystarczy. Dzięki temu znamy wymaganą ilość wody do uzupełnienia. Podając powierzchnię do przeprowadzenia zabiegów ochrony roślin z odpowiednią wartością zadaną, system oblicza automatycznie ilość wody i napełnienia. Dzięki temu proces napełniania jest łatwiejszy dla użytkownika, a ilości resztkowe pozostałej cieczy w zbiorniku zostają zredukowane do minimum.

Zalety:

  • Wodoodporny wyświetlacz do obsługi zewnętrznej
  • Bezstopniowy pomiar poziomu napełniania do 2 zbiorników
  • Załączanie i sterowanie procesami mieszania i napełniania
  • Redukcja ilości resztkowej do minimum