Müller Elektronik

Strona główna » TRAIL – Control II

TRAIL – Control II

TRAIL-Control II jest systemem zapewniającym automatyczne kopiowanie śladów ciągnika przez sprzęgniętą z nim maszynę zaczepianą. Odbywa się to poprzez sterowany hydraulicznie dyszel przegubowy maszyny lub jej oś skrętną. System zapewnią również precyzyjne prowadzenie maszyny w śladach ciągnika podczas prowadzenia jej wzdłuż skłonów z uślizgiem (tzw. psi chód). System TRAIL-Control w istotny sposób redukuje uszkodzenia roślin na skutek ich ugniatania przez maszynę zaczepianą.

TRAIL-Control dostępny jest zarówno jako jednostka autonomiczna (TRAIL-Control II), jak również jako aplikacja ISOBUS (TRAIL-Control).

Zalety:

  • prowadzenie maszyny zaczepianej precyzyjnie w śladach ciągnika
  • zredukowanie uszkodzeń roślin
  • korekta śladów przejazdowych na skłonach
  • jazda z uślizgiem na skłonie (tzw. psi chód)

Funkcje

System rozpoznaje aktualną geometrię zestawu ciągnik-maszyna poprzez zamontowany na ciągniku żyroskop oraz potencjometr kątowy na przegubie dyszla maszyny (osi skrętnej). Komputer analizuje aktualną pozycję maszyny w stosunku do ciągnika i przesyła polecenia korygujące do układu hydraulicznego maszyny uwzględniając aktualną prędkość roboczą zestawu. Opcjonalnie system może być zintegrowany z elektronicznymi czujnikami wychylenia ramy maszyny i belki polowej, co zapewnia większą precyzję prowadzenia maszyny, szczególnie w terenie pagórkowatym.