KonfiguratoryKonfiguratory

Müller Elektronik

ISOBUS DISTANCE – Control II

ISOBUS DISTANCE – Control II –  automatyczne poziomowanie belki polowej opryskiwaczy

DISTANCE-Control1

DISTANCE-Control to system utrzymujący w trybie automatycznym stałą odległość belki polowej opryskiwacza od powierzchni łanu. Zamontowane czujniki ultradźwiękowe dokonują permanentnego pomiaru wysokości belki od powierzchni łanu i poprzez układ hydrauliczny opryskiwacza system steruje tym parametrem. W zależności od konstrukcji mechanicznej belki polowej oraz budowy układu hydraulicznego opryskiwacza stosowany jest system DISTANCE-Control I lub DISTANCE-Control II.

 

DISTANCE-Control II
umożliwia automatyczną regulację wysokości belki polowej i jej poziomowanie. System składa się najczęściej z 3 lub 4 czujników ultradźwiękowych, czujników pochyłu oraz potencjometru kątowego. Sterowanie odbywa się poprzez standardowy układ hydrauliczny opryskiwacza. Poziomowanie belki może być również realizowane poprzez elektryczny silnik liniowy.

 

DISTANCE-Control-31

Czujniki ultradźwiękowe montowane są zarówno końcach belki polowej, jak również w jej środkowej części. Aktualna pozycja belki oraz jej kąt ustawienia w stosunku do podłoża są ustalane przez potencjometr kątowy i czujniki i przesyłane poprzez komputer sterujący do systemu poprzez siłowniki hydrauliczne. Dzięki możliwości hydraulicznego sterowania wszystkimi częściami belki polowej jest ona optymalnie ustawiona w stosunku do podłoża, nawet w terenie pagórkowatym.

Zalety:

  • automatyczna regulacja wysokości belki i jej poziomowania
  • utrzymywanie optymalnej wysokości belki nad powierzchnią łanu
  • ograniczenie ryzyka uszkodzenia belki
  • ograniczenie znoszenia cieczy roboczej dzięki optymalnej wysokości roboczej belki

Schemat systemu i jego komponenty

 

ISOBUS-DISTANCE-Control-II