Müller Elektronik

Strona główna » ISOBUS Joystick PRO

ISOBUS Joystick PRO

Komfortowe sterowanie najważniejszymi funkcjami maszyn dzięki dwuosiowej dźwigni Joysticka

ISOBUS-Joystick PRO jest najnowszą wersją manipulatora na podstawce służący do sterownia ruchem obiektów na ekranie terminala. Składa się z wychylnego w dwóch osiach drążka, którego przechylenie w odpowiednim kierunku powoduje stosowną reakcję sterowanego obiektu, oraz z umieszczonych na drążku przycisków uruchamiających przypisane im działania i dodatkowe funkcje sterujące.
Jest dodatkowym elementem sterującym systemu ISOBUS (obsługującym protokół AUX-N) wyposażonym w 9 przycisków funkcyjnych oraz przycisk zmiany trybu funkcji umożliwiający przełączanie się pomiędzy wybranym trybem. Dzięki temu możliwe jest sterowanie łącznie 18 funkcjami roboczymi komputera roboczego ISOBUS obsługiwanej maszyny, podobnie jak przypadku manipulatora Joystick III firmy Mueller-Elektronik.

  W stosunku do swojego poprzednika, ISOBUS-Joystick PRO posiada dodatkowo 2 proporcjonalne przegubowe osie sterowania maszyną. W znaczny sposób ułatwia to precyzyjne manewrowanie elementami wykonawczymi maszyny – np. węża zasysającego wozu asenizacyjnego.

  ISOBUS-Joystick PRO spełnia wszystkie wymagania standardu AUX-N zgodnych z normami ISOBUS.

   Zalety:

  • prosta instalacja
  • szybki dostęp do najważniejszych funkcji maszyny
  • wychylny drążek sterujący poprzez 2 przegubowe, proporcjonalne osie
  • komfortowa obsługa maszyny
  • 100% kompatybilność z ISOBUS